Konsole retro: Sega Mega Drive i Nintendo NES Classic Mini

Sega Mega Drive.

Sega Mega Drive była bez wątpienia największym rywalem Super Nintendo. Obie są 16-bitowymi konsolami do gier, ale w przypadku modelu Sega została ona wyprodukowana przez Atgames na licencji firmy Sega. Posiada również dwa 6-przyciskowe przyciski sterujące prawie identyczne jak te dystrybuowane przez firmę Sega z konsolą do gier wideo w najnowocześniejszych wersjach.

Jednak elementy sterujące są teraz bezprzewodowe, więc nie musimy chodzić ciągnąc za kabel, zawiera złącze HDMI do podłączenia do naszego telewizora i odnowiony interfejs z nowymi funkcjami, takimi jak możliwość zapisywania gier. Oferuje ona rozdzielczość HD 720p dla 81 wbudowanych gier. Dostępne są tytuł takie jak Sonic, Sonic 2, Pinball Sonic, Altered Beast, Street Fighter itd.

Fazy powstawania gry wideo: Część 2

Nintendo NES Classic Mini.

Innym wydaniem pod koniec lat 80. przez Nintendo był Nintendo Nes, który możemy teraz znaleźć jako dokładną replikę, ale w wersji mini. Poza rozmiarem, ten model, który możemy dziś kupić tylko odwiedzając stronę Amazon, ma wygląd dokładnie taki, jak model, który wiele dzieci zwykło cieszyć się swoimi ulubionymi tytułami w latach 90-tych. Przyciski zasilania i resetowania oraz porty, do których podłączona jest większość sterowników, są identyczne z oryginalnym modelem, podobnie jak sterowniki. Ta konsola do gier w stylu retro ma zainstalowanych 30 klasycznych gier NES, kabel HDMI, kontroler i kabel USB do ładowania. Chociaż nie można dodać więcej gier, możemy cieszyć się grami takimi jak: Balloon Fight, Castlevania, Castlevania II: Simon’s Quest, Dr. Mario, Excitebike,Galaga, Ice Climber, Kid Icarus, Mario Bros, Metroid, PAC-MAN, Punch-Out!, StarTropics, Super Mario Bros., Super Mario Bros. 2, Super Mario Bros. 3, Tecmo Bowl.

Poprzedni post Fazy powstawania gry wideo: Część 2
Następny post Konsola retro: Super Nintendo Classic Mini