Powrót do starych gier – Mortal Kombat I

Pierwsza część gry Mortal Kombat została stworzona przez Midway Games, a wydana przez Acclaim Entertainment w 1992 roku. Gra jest typową i bardzo brutalną bijatyką, która z miejsca zyskała ogromną popularność.

Postacie w grze

W grze było 7 grywalnych postaci oraz dwóch bossów. Co wyróżniało grę w tamtych czasach to system ciosów combo, żeby się go nauczyć trzeba było trochę przy grze posiedzieć, zwłaszcza, że każda postać miała swoje indywidualne combosy. Grafika także wyróżniała ten tytuł była bardzo dobra jak na tamte czasy. Oczywiście tym co najbardziej rzucało się w oczy w Mortal Combat była jego brutalność krew lała się strumieniami, a żeby tego było mało twórcy po pokonaniu przeciwnika dodali tryb Fatality czyli brutalne wykończenie przeciwnika.

Portal poleca: Turniej e-sportowy na południu Polski – czytaj więcej na https://www.gorzowinfo.pl/

Tryby w Mortal Kombat

W grze były do wyboru dwa tryby – tryb dla pojedynczego gracza oraz tryb dwuosobowy, czyli gra z drugą osobą, gdzie pokazywano kto ile razy wygrał. W trybie kampanii gracz dostawał określoną liczbę kredytów oraz sześciu przeciwników do pokonania po utracie wszystkich kredytów nie ma zmiłuj wszystko zaczyna się od nowa. Gra kończy się sukcesem z chwilą pokonania Shang Tsunga. Dodatkowo twórcy pomiędzy walkami umieścili tak zwany tryb Test Your Might, czyli testowanie umiejętności jak łamanie desek, stali diamentu itp. Gra została bardzo ciepło przyjęta przez graczy i otrzymała wysokie noty od ekspertów, dzięki czemu doczekała się licznych jeszcze brutalniejszych kontynuacji. Z pewnością jest to gra należąca do klasyków, którą można polecić każdemu fanowi bijatyk.

Poprzedni post Jak streamować gry na Twitch’u?
gry Następny post Gry – zarabianie