Jak streamować gry na Twitch’u?

Streaming gier wideo jest czymś, w co wielu graczy chce się zaangażować, ale rozpoczęcie streaming na Twitch’u lub innej platformie jest ciężkim zadaniem. Streaming polega na pokazywaniu gier, w które grasz i swoimi reakcjami w czasie rzeczywistym, a najpopularniejszą platformą do tego jest obecnie Twitch. Ale można też streamować na Facebooku, YouTube lub innych wyspecjalizowanych platformach. W tym przewodniku wyjaśniamy, jak zostać streamerem i nadawać w internecie swoje ulubione gry wideo na Twitch’u z komputera.

Oczywiście będziesz potrzebował komputera do streamingu, to najważniejsza rzecz. Potrzebny będzie również mikrofon i kamera internetowa. Aby przesyłać strumień z konsoli, można użyć urządzenia do przechwytywania wideo, takiego jak Elgato.

Jeśli chcesz transmitować gry w sposób jak najbardziej profesjonalny, zalecamy korzystanie z pokładu strumienia, aby ułatwić nadawanie transmisji. Jest to rodzaj klawiatury, którą można skonfigurować tak, aby mieć bezpośredni dostęp do wielu programów i oprogramowania potrzebnego do strumieniowego przesyłania gier. Znajdziesz tu wszystkie urządzenia, których będziesz potrzebował, aby Twoje streamingi wyglądały fantastycznie i profesjonalnie.

Może Cię również zainteresować: Streaming, czyli dlaczego oglądamy, jak inni grają?

Jak streamować na Twitch’u?

Po pierwsze, musisz zarejestrować się na koncie Twitch i skopiować swój klucz strumienia. Jest to unikalny kod, który jest używany do łączenia i przesyłania strumienia do profilu z zalecanych przez Twitch’a bezpłatnych aplikacji do przesyłania strumieniowego.

Teraz musisz zdecydować, czy chcesz zrobić podstawową transmisję, która składa się z obrazu na żywo i przechwytywania dźwięku z gry, kamery internetowej i mikrofonu. Jest to typ transmisji, który jest używana przez większość graczy i jest wystarczająca dla kogoś, kto jest nowy w nadawaniu.

Jeśli tak jest w Twoim przypadku, możesz pobrać Open Broadcast Software (OBS). Jest to prosta, ale potężna aplikacja do przesyłania strumieniowego. Po zainstalowaniu należy wkleić swój klucz streamingowy, aby połączyć OBS z kontem Twitch. Tam możesz wybrać źródło obrazu, czy chcesz, aby OBS strumieniował konkretne okno, cały pulpit lub pełnoekranową aplikację, taką jak gra.

Jeśli chcesz streamować używając szablonów nakładek dla darowizn, brandingu itp. możesz pobrać Streamlabs. Jest to również oprogramowanie open source, ale jego interfejs jest bardziej przyjazny dla początkujących. Po skonfigurowaniu programu, możesz kliknąć przycisk „przesyłaj strumieniowo” z gotowymi ustawieniami.

Poprzedni post Konsole retro: Playstation Classic i inne
Następny post Powrót do starych gier – Mortal Kombat I