Konsole retro: Playstation Classic i inne

Playstation Classic.

Po sukcesie Super Nintendo, Nintendo Nes i Sega Mega Drive, producent Sony nie chciał przegapić tej okazji i stworzył własną konsolę do gier wideo – PlayStation Classic. Konsola retro, której replikę można dziś łatwo znaleźć w sklepach internetowych. Tym razem replika jest w mini formacie, ale ma dokładny projekt jak konsola w latach 90-tych. Występuje to samo logo, to samo rozmieszczenie przycisków, portów dla sterowników lub samych sterowników. Konsola posiada również kabel HDMI do podłączenia go do naszego telewizora, kabel USB bez zasilacza i wirtualną kartę pamięci, dzięki czemu możemy zapisać nasze gry. Ta replika konsoli Sony retro zawiera dwa oryginalne kontrolery PS1 i 20 zainstalowanych już gier.

C64 Mini.

W latach 80-tych wielu osobom podobał się Commodore 64, urządzenie z pamięcią 64Kb, a teraz możemy dostać replikę z HDMI i z jego szczególnym joystickiem. C64 Mini jest tworzony na mniejszą skalę niż oryginał, ma zainstalowane 64 gry i pozwala nam na zapisywanie postępów w grze na USB. Wśród tytułów C64 Mini możemy znaleźć słynne California Games, Paradroid, Nabulus, Impossible Mission i Uridium, choć możemy znaleźć wiele innych sportowych tytułów, strzelanki, itd. Konsolę można kupić na Amazon w Anglii i chociaż platforma oferuje naprawdę szybką dostawę do Polski, zamówienia są ograniczone do jednej jednostki na klienta.

Pierwsze fazy powstawania gry wideo

Sega Genesis.

Jeśli jesteśmy bardziej fanami Sega niż systemów Nintendo, Sony czy Atari, nie możemy zapomnieć o Sega Genesis. Konsola retro z dwoma oficjalnymi sterownikami Sega Mega Drive i 81 zainstalowanymi grami. Co więcej, jest ona kompatybilna z oryginalnymi wkładami Mega Drive’a, więc jeśli mamy jeszcze kilka naszych ulubionych tytułów zapisanych w tym formacie, będziemy mogli bez problemu z nich korzystać. Konsola oferuje dźwięk stereo i oryginalne porty sterowników. Zawiera dwa kontrolery Mega Drive, kabel AV i zasilacz sieciowy.

Atari Portable – Pacman Edition

Kolejną świetną opcją, jeśli myślisz o zakupie konsoli retro w dobrej cenie jest Atari Handlheld Pacman Edition. Model konsoli będący połączeniem konsoli przenośnej i stacjonarnej, dzięki czemu możemy z niego korzystać w domu podłączonym do telewizora lub gdziekolwiek indziej dzięki niewielkiemu ekranowi. Ten model Atari posiada 51 preinstalowanych gier, wśród których nie można pominąć Pacman’a, choć posiada również inne klasyczne gry, takie jak m.in. Aquaventura, Dark Chambers i Wizard. Jedną z najważniejszych zalet Atari Handlheld jest jego cena, ponieważ jest jedną z najbardziej przystępnych cenowo opcji.

Poprzedni post Telewizor vs monitor do gier wideo
Następny post Jak streamować gry na Twitch’u?

Jeden komentarz w temacie “Konsole retro: Playstation Classic i inne

Dodaj komentarz