Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie konsoli retro?

Kształt i rozmiar: W zależności od zastosowania jakie zamierzamy nadać konsoli, ważne jest, aby zwrócić uwagę na jej kształt, rozmiar i wagę. Nie jest tym samym duża konsola stacjonarna, jeśli nie zamierzamy ruszać się z naszego pokoju lub z salonu naszego domu lub kiedy szukamy przenośnej konsoli, którą możemy zabrać wszędzie. W obu przypadkach ważne jest, aby przyjrzeć się ich rozmiarowi i wadze, choć większość z konsol to repliki w mniejszej wersji.

Kompatybilność ze starymi grami: Jeśli posiadasz stare gry, musisz zwrócić uwagę na to, czy dany model wspiera używanie starych kartridży do gier, aby się nimi cieszyć pomimo upływu wielu lat.

Komputer Świa, gry

Dostępne tytuły: Istnieje wielu miłośników gier wideo, którzy są wierni grom na danej konsoli. W tym przypadku wybór będzie łatwiejszy, ponieważ zawsze wybierzemy konsolę retro, która zawiera pewne tytuły. Dlatego warto jest sprawdzić katalog gier wideo aby upewnić się, która konsola może nas bardziej zainteresować.

Możliwość rozbudowy o kolejne gry: Jednym ze szczegółów, które należy wziąć pod uwagę jest również to, czy konsola ma możliwość dodawania nowych gier i rozszerzania katalogu dostępnych tytułów.

Cena: Jest to niewątpliwie jedno z utrudnień dla wielu osób, ponieważ mogą one mieć ograniczony budżet. Jednakże, istnieją modele konsoli retro w przystępnych cenach, które oferują nam wiele godzin rozrywki.

Poprzedni post Czym są gry wideo?
Następny post Pierwsze fazy powstawania gry wideo