Gry wideo są bardzo lukratywnym biznesem. Niewątpliwie sektor ten obraca co roku miliardami złotych, będąc jednym z najpotężniejszych obecnie. Jestem pewien, że grałeś w wiele gier. Ale czy zastanawiałeś się kiedyś, jak działa gra wideo?
Gry wideo oparte są na efekcie optycznym, który nasz mózg interpretuje jako coś rzeczywistego, jest to odtworzenie ruchu opartego na różnych statycznych obrazach, które podążają za sobą w bardzo krótkich okresach czasu, zwanych klatkami.
To właśnie dzieje się w filmie, czy w telewizji. To, co widzimy, nie dzieje się naprawdę przed nami, ale jest nam przedstawiane w postaci wielu kolejnych zdjęć, które nasz mózg jest w stanie połączyć i zinterpretować jako fałszywą rzeczywistość. Im więcej klatek na sekundę, tym bardziej precyzyjny jest efekt ruchu i tym bardziej realistyczny wydaje się nam on być.
Jeśli istnieje coś, co odróżnia gry wideo od filmów, telewizji czy kreskówek, to właśnie to, że gry wideo pozwalają na interakcję z nimi. Nie ograniczamy się już tylko do obserwacji, stajemy się aktywni, ponieważ nasze działania mają konsekwencje i jesteśmy zmuszeni do myślenia i działania. Ale jak dodać element interaktywności w wirtualnej animacji? Odpowiedź jest prosta, poprzez uchwycenie akcji gracza w czasie rzeczywistym.